Sikker & Søn
Danmark 2016-2018

Sæson 1
AfsnitTitelInstruktør
1[1:1] 00921612200 Sikker & Søn, del 1: Holder øje med bilerne på vejen 
2[1:2] 00921612210 Sikker & Søn, del 2: Holder øje med cykelhjelmen 
3[1:3] 00921612220 Sikker & Søn, del 3: Holder øje med fodgængerfeltet 
4[1:4] 00921612230 Sikker & Søn, del 4: Holder øje med refleksvesten 
5[1:5] 00921612240 Sikker & Søn, del 5: Holder øje med rød og grøn mand 
6[1:6] 00921612250 Sikker & Søn, del 6: Holder øje med blinklyset 
7[1:7] 00921612260 Sikker & Søn, del 7: Holder øje med bolde og trafik 
8[1:8] 00921612270 Sikker & Søn, del 8: Holder øje med vej, cykelsti og fortov 
9[1:9] 00921612280 Sikker & Søn, del 9: Holder øje med lyset på køretøjerne 
10[1:10] 00921612290 Sikker & Søn, del 10: Holder øje med trafikskiltene 


Sæson 2
AfsnitTitelInstruktør
11[2:1] 00921612300 Sikker & Søn II, del 1: Hvem er hvor i trafikken? 
12[2:2] 00921612310 Sikker & Søn II, del 2: Krydser en stille vej 
13[2:3] 00921612320 Sikker & Søn II, del 3: Vælger den sikreste vej 
14[2:4] 00921612330 Sikker & Søn II, del 4: Lys både foran og bagpå 
15[2:5] 00921612340 Sikker & Søn II, del 5: Tjekker cykelhjelmen 
16[2:6] 00921612350 Sikker & Søn II, del 6: Fodgængere i trafikken 
17[2:7] 00921612360 Sikker & Søn II, del 7: Ser de andres signaler 
18[2:8] 00921612370 Sikker & Søn II, del 8: Må køre uden om vejarbejdet 
19[2:9] 00921612380 Sikker & Søn II, del 9: Må ikke blive lokket ud på vejen 
20[2:10] 00921612390 Sikker & Søn II, del 10: Kan ses i mørke 
21[2:11] 00921612400 Sikker & Søn II, del 11: Krydser en vej med parkerede biler 
22[2:12] 00921612410 Sikker & Søn II, del 12: Højre venstre i trafikken 
23[2:13] 00921612420 Sikker & Søn II, del 13: Får hjælp med trafikskilte 
24[2:14] 00921612430 Sikker & Søn II, del 14: Rød mand og grøn mand 
25[2:15] 00921612440 Sikker & Søn II, del 15: Skal over fodgængerfeltet 
26[2:16] 00921612450 Sikker & Søn II, del 16: Leger med rulleskøjter og løbehjul 
27[2:17] 00921612460 Sikker & Søn II, del 17: Rækker armen ud og giver tegn 
28[2:18] 00921612470 Sikker & Søn II, del 18: Tjekker cyklens udstyr 
29[2:19] 00921612480 Sikker & Søn II, del 19: Hurtig og langsom i trafikken 
30[2:20] 00921612490 Sikker & Søn II, del 20: Lytter efter trafikkens lyde 


Sæson 3
AfsnitTitelInstruktør
22[3:2] 00921715160 Sikker & Søn II, del 2: Verdens højeste højdespark 
24[3:4] 00921715180 Mælk og en hajkæbe 
25[3:5] 00921715190 Skoven 
27[3:1] 00921715150 Cykelhjelmen 
28[3:3] 00921715170 Den fjernstyrede bil 


Sæson 4
AfsnitTitelInstruktør
34[4:11] Kopi af Stillehavet 
36[4:1] 0-092-17-1520-0 / 00921715200 Sikker & Søn IV, del 1: Ninjatræning 
37[4:2] 0-092-17-1521-0 / 00921715210 Sikker & Søn IV, del 2: Rodeotyr 
38[4:3] 0-092-17-1522-0 / 00921715220 Sikker & Søn IV, del 3: Zoologisk have 
39[4:4] 0-092-17-1523-0 / 00921715230 Sikker & Søn IV, del 4: Restaurant 
40[4:5] 0-092-17-1524-0 / 00921715240 Sikker & Søn IV, del 5: Kontorlandskab 
41[4:6] 00921715250 Sikker & Søn IV, del 6: Hospital 
42[4:7] 00921715260 Sikker & Søn IV, del 7: Cirkus 
43[4:8] 00921715270 Sikker & Søn IV, del 8: Hurlumhejhus 
44[4:9] 00921715280 Sikker & Søn IV, del 9: Bue og pil 
45[4:10] 00921715290 Sikker & Søn IV, del 10: Bondegård 
59[4:11] 00921715300 Sikker & Søn IV, del 11: Kopi af Stillehavet 
60[4:12] 00921715310 Sikker & Søn IV, del 12: Curlingbane 
61[4:13] 00921715320 Sikker & Søn IV, del 13: Skater-rampe 
62[4:14] 00921715330 Sikker & Søn IV, del 14: Sikkers gamle kanon 
63[4:15] 00921715340 Sikker & Søn IV, del 15: Telttur 
64[4:16] 00921715350 Sikker & Søn IV, del 16: Et uhyggeligt spøgelsestog 
65[4:17] 00921715360 Sikker & Søn IV, del 17: En stor borg 
66[4:18] 00921715370 Sikker & Søn IV, del 18: Glasbutikken 
67[4:19] 00921715380 Sikker & Søn IV, del 19: Rundboldbanen 
68[4:20] 00921715390 Sikker & Søn IV, del 20: Juletræet 


Sæson 5
AfsnitTitelInstruktør
69[5:1] 00921813050 Sikker & Søn V, del 1: Bowling 
70[5:2] 00921813020 Sikker & Søn V, del 2: Kunstskøjteløb 
71[5:3] 00921813030 Sikker & Søn V, del 3: Svømning 
72[5:4] 00921813040 Sikker & Søn V, del 4: Fægtning 
73[5:5] 00921813010 Sikker & Søn V, del 5: Laser-tik 


Sæson 6
AfsnitTitelInstruktør
74[6:1] 00921813110 Sikker & Søn VI, del 1: Tidsrejsen 
75[6:2] 00921813120 Sikker & Søn VI, del 2: Rockkoncerten 
76[6:3] 00921813130 Sikker & Søn VI, del 3: Fisketuren 
77[6:4] 00921813140 Sikker & Søn VI, del 4: Ringeklokken 
78[6:5] 00921813150 Sikker & Søn VI, del 5: Kagetoget 
79[6:6] 00921813160 Sikker & Søn VI, del 6: Fastelavn 
79[6:13] 00921813230 Sikker & Søn VI, del 13: Gokart-ræset 
80[6:14] 00921813240 Sikker & Søn VI, del 14: Allehelgensaften 
80[6:7] 00921813170 Sikker & Søn VI, del 7: BMX-løbet 
81[6:8] 00921813180 Sikker & Søn VI, del 8: Mareridtet 
81[6:15] 00921813250 Sikker & Søn VI, del 15: Fartrekorden 
82[6:16] 00921813260 Sikker & Søn VI, del 16: Månen 
82[6:9] 00921813190 Sikker & Søn VI, del 9: Brilleulykken 
83[6:10] 00921813200 Sikker & Søn VI, del 10: Flyvecyklen 
83[6:17] 00921813270 Sikker & Søn VI, del 17: Søvngængeren 
84[6:18] 00921813280 Sikker & Søn VI, del 18: Bjerget 
85[6:19] 00921813290 Sikker & Søn VI, del 19: Knallerten 
86[6:20] 00921813300 Sikker & Søn VI, del 20: Fødselsdagstyven 
91[6:11] 00921813210 Sikker & Søn VI, del 11: Overlevelsesturen 
92[6:12] 00921813220 Sikker & Søn VI, del 12: Legedagen 


Anden information:
Oprettet d. 30.10.2018
Senest redigeret d. 06.03.2020
Sæson 1: 08.08.2016-19.08.2016 (10)
Sæson 2: 17.10.2016-17.11.2016 (20/30)
Sæson 3: 08.05.2017-12.05.2017 (5/35)
Sæson 4: 07.08.2017-28.08.2017 (20/55)
Sæson 5: 09.04.2018-09.04.2018 (5/60)
Sæson 6: 10.08.2018-31.08.2018 (20/80)
Sæson 7: 22.10.2018-27.10.2018 (6/86)